Областной этап Х Республиканской олимпиады школьников по казахскому языку «Жарқын болашақ»

 

 Региональный научно-практический центр «Костанай дарыны» совместно с КГУ «Лицей-интернат Білім-Инновация для одаренных детей» 24 февраля 2018 года  провели Олимпиаду по казахскому языку «Жарқын болашақ». На участие в олимпиаде было заявлено 240,  приняло участие 230 учащихся школ области из районов и городов,  школа-интернат для одаренных детей «Озат», Школа-интернат для одаренных детей имсени Ы.Алтынсарина. Назарбаев Интеллектуальная школа. Денисовский район участия в Олимпиаде не принимал.

Олимпиада проходила по пяти номинациям: «Сөз шеберлері» , «Әнші-бұлбұлдар», «Жас ғалымдар», «Тілші-әдебиетшілер», «Жазушылар».

В качестве членов жюри были приглашены преподаватели Костанайского государственного педагогического института, Костанайского казахского драматического театра имени И.Омарова, Костанайской областной филармонии, Регионального научно-практического тцентра «Костанай дарыны» управления образования акимата Костанайской области.

Олимпиада прошла в рамках государственной  прогораммы «Рухани жанғыру» .  В каждой номинации прослеживалось тематика патриатизма, любви к Родине, к ее истокам. Участники Олимпиады старались передать знание языка, культурную открытость мероприятия. В своих сочинениях дети описывали любовь к своей Родине, городу, малому селу, к своему региону. 

В номинации «Әнші-бұлбұлдар» участники песней воспевали родной край и его просторы, в номинации «Тілші-әдебиетшілер» дети показывали насколько грамотно знают казахский язык, в номинации «Сөз шеберлері» конкурсанты показывали свое актерское мастерство, умение читать выразительно художественные произведения великих авторов, «Жазушылар» - грамотность письменной речи, стилистику языкознания, «Жас ғалымдар» - умело защищали научные проекты.

Жюри Олимпиады приняло  следующее решение:

 

Оқушының аты жөні

Аудан, қала, мектеп

Сынып

Орын

 Номинация «Сөз шеберлері»

1

Ақбаров Нуржан

Аманкелді ауданы, Жасбуын жалпы білім беретін орта мектебі

7

1

2

Қаршыға Айым

Аманкелді ауданы,  Б.Қолдасбаев жалпы білім беретін орта мектебі

11

1

3

Қасымова Асемгуль

Қостанай қаласы, № 11 орта мектебі

11

2

4

Қазым Батырлан

Жанкелді ауданы, Ы.Алтынсарин орта мектебі

9

2

5

Габдуллина Надежда

Қостанай облысы, Назарбаев зияткерлік мектебі

10

2

6

Арстанова Айзирек

Қостанай қаласы, № 19 орта мектебі

10

2

7

Ермекұлы Өнер

Әулиекөл ауданы, Тимофеев орта мектебі

10

3

8

Шериева Жұлдызай

Қостанай қаласы, № 9 орта мектебі

10

3

9

Болат Гүлсезім

Қостанай қаласы, № 20 орта мектебі

10

3

10

Айбек қызы Апал

Қостанай қаласы,  № 20 орта мектебі

10

3

11

Ерофеева Яна

Лисаковск қаласы, Мектеп - лицей

 

3

12

Равшанбекова Диана

Қостанай қаласы, № 9 орта мектебі

7

3

13

Исупов Никита

Сарықол ауданы, Урицкий мектеп-лицеі

8

3

Номинация «Әнші-бұлбұлдар»

1

Сартова Айша

Қостанай ауданы, Н.Наушабаев атындағы мектеп-гимназия

11

1

2

Хмелинская Юлия

Жетіқара ауданы, № 3 орта мектебі

11

1

3

Намиялиева Алия

Қостанай облысы, Назарбаев зияткерлік мектебі

10

2

4

Жазықбаев Айдар

Әулиекөл ауданы, № 28 Құсмұрын орта мектебі

9

2

5

Грозных Алина

Қарабалық ауданы, М.Сералин атындағы орта мектеп

10

2

6

Смакова Алина

Қостанай ауданы, Московский орта мектебі

10

2

7

Назарбаева Асель

Рудный қаласы,  № 7 мектеп-гимназия

7

3

8

Ильденбаева Дана

Қостанай қаласы, № 16 орта мектебі

 

8

3

9

Смагулова Камила

Қостанай қаласы, Физика-математикалық лицейі

9

3

10

Кротов Никита

Таран ауданы, Притобол негізгі мектеп

7

3

11

Пимичева Анель

Қостанай қаласы,  № 20 орта мектебі

9

3

12

Кан Марк

Лисаковск қаласы, Мектеп - лицей

7

3

Номинация «Жас ғалымдар»

1

Жағыпар Венера

Қостанай облысы, Ы.Алтынсарин атындағы дарынды балаларға арналған мектеп-интернат

11

1

2

Кабден Аружан

Арқалық қаласы, Ы.Алтынсарин атындағы гимназия

10

2

3

Бажикеев Бекзат

Костанай облысы, Назарбаев зияткерлік мектебі

9

2

4

Орыналы Маия

Меңдіқара ауданы, Ғ.Жұмабаев атындағы Борвской орта мектебі

10

2

5

Сандибек Асыл

Қостанай қаласы, №20 орта мектебі

7

2

6

Өтеева Таңшолпан

Рудный қаласы, № 19 орта мектебі

10

3

7

Купжасарова Аймереке

Таран ауданы, Набережная орта мектебі

10

3

8

Дихаева Аружан

Қостанай қаласы,  М.Горький гимназиясы

7

3

9

Қойғара Ақнұр

Қостанай ауданы, Половников орта мектебі

7

3

10

Примердиқызы Алия

Қостанай қаласы, № 2 мектеп-лицей

10

3

11

Оджахбердиева Сузанбар

Город Костанай, ФМЛ

7

3

Номинация «Тілші-әдебиетшілер»

1

Жетписбай Сымбат

Қостанай қаласы,  № 9 орта мектебі

10

1

2

Искакова Фируза

Аманкелді ауданы, Б.Қолдасбаев жалпы білім беретін орта мектебі

10

1

3

Тлеумурзина Коркем

Қостанай облысы, Ы.Алтынсарин атындағы дарынды балаларға арналған мектеп-интернаты

11

2

4

Ташмагамбетова Дина

Наурзум ауданы, Жамбыл орта мектебі

9

2

5

Гарифуллина Ляйсан

Қостанай ауданы, Московский орта мектебі

10

2

6

Аскарова Жанерке

Лисаковск қаласы, № 3 орта мектебі

7

2

7

Сакенова Сабина

Меңдіқара ауданы, О.Қозыбаев атындағы Қаратал орта мектебі

11

3

8

Ибрагимова Акбота

Қостанай қаласы, С.Мауленова атындағы гимназия

11

3

9

Ербол Айнар

Аманкелді ауданы, Аманкелді жалпы білім беретін орта мектебі

11

3

10

Шулекин Роман

Сарыкол ауданы, Тәгіл орта мектебі

9

3

11

Любенко Кирилл

Қостанай қаласы, № 9 орта мектебі

10

3

12

Дербилова Ольга

Ұзынкол ауданы, № 1 орта мектебі

11

3

13

Асқар Жанэля

Жанкелді ауданы, Қ.Қойдосов атындағы орта мектебі

8

3

Номинация «Жазушылар»

1

Хайранов Алисултан

Қостанай ауданы, Жуков негізгі мектебі

8

1

2

Әбдірахманова Элеонора

Таран ауданы, № 1  орта мектебі

11

1

3

Қожабергенова Алмагуль

Алтынсарин ауданы, Обаған орта мектебі

8

1

4

Калиякова Камал

Меңдіқара ауданы, Ғ.Жұмабаев атындағы Боровской орта мектебі

11

2

5

Кабдрахман Аружан

Аманкелді ауданы, А.Нурманов атындағы жалпы білім беретін мектеп

11

2

6

Мамедова Севда

Қостанай қаласы,  № 4 орта мектебі

11

2

7

Кабидзиянова Бибігүл

Аманкелді ауданы, Жасбуын жалпы білім беретін орта мектебі

10

2

8

Шкарабура Нина

Қостанай облысы, Назарбаев зияткерлік мектебі

10

3

9

Оттенгер Диана

Таран ауданы, Б.Майлин атындағы орта мектебі

10

3

10

Слабунов Артем

Қостанай қаласы, М.Горький атындағы гимназия

10

3

11

Калтай Аяужан

Арқалық қаласы, Ы.Алтынсарин атындағы гимназия

9

3

12

Жумабаева Диана

Қостанай қаласы № 9 орта мектебі

8

3

13

Сейтмагамбетова Акжарқын

Камысты ауданы, Алтынсарин орта мектебі

8

3

14

Оразалина Азиза

Қостанай қаласы, № 11 орта мектебі

10

3

15

Кайркен Аружан

Қостанай облысы, Ы.Алтынсарин атындағы дарынды балаларға арналған мектеп-интернаты

11

3